Współpraca Zawodów Medycznych w leczeniu pacjenta onkologicznego

logowznNo i się stało. deMedici.pl jest organizatorem konferencji/debaty naukowej. Po raz pierwszy mamy przyjemność, zaprosić wszystkich związanych z opieką medyczną, pacjentów zainteresowanych tematyką leczenia chorób nowotworowych oraz wszystkich walczących o wprowadzanie do naszej świadomości multidyscyplinarnego podejścia do terapii na konferencję z cyklu Współpraca Zawodów Medycznych. Konferencja ta ma na celu przybliżyć wszystkim przyszłym lub już czynnym pracownikom sektora ochrony zdrowia i pacjentom jak wygląda współpraca zawodów medycznych w procesie leczenia, oraz jak według doświadczonych kolegów z branży wyglądać powinna. Na pierwszy ogień na wokandę trafi pacjent onkologiczny. Bardzo specyficzny i wymagający pacjent, który wymaga niezwykłej uwagi.

W pierwszej edycji, która odbędzie się już 22.10.2016 (sobota) w Gmachu Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ulicy Muszyńskigo 1 wezmą udział jako prelegenci, którzy opowiedzą przed jakimi zadaniami stoją oni, jako opiekunowie pacjentów chorych na nowotwory oraz jak wygląda wspólne działanie z innymi członkami zespołu medycznego.

Swoją obecnością jako prelegenci zaszczycą nas przedstawiciele środowiska takich zawodów jak:

Farmaceutka – p. Anna Wieczorek
Fizjoterapeuta – p. Bartosz Mitkowski
Dietetyk – p. Agnieszka Sut
Lekarz – p. Dominika Kulejewska

Więcej o prelegentach:

Mgr farm. Anna Wieczorek

Magister farmacji, specjalista z farmacji aptecznej i szpitalnej oraz kierownik apteki szpitalnej z wieloletnim doświadczeniem. Członek komisji egzaminacyjnej z zakresu farmacji szpitalnej. Pierwszy w Polsce kierownik apteki szpitalnej, który zastosował metodę wagową do produkcji leku cytotoksycznego przy użyciu programu komputerowego CATO. Jest to także twórca pierwszej w regionie łódzkim i jednej z pierwszych w Polsce pracowni leku cytotoksycznego i żywienia pozajelitowego. Wieloletni autorytet z dziedziny farmacji szpitalnej miała okazję udowodnić na wielu konferencjach zawodowych będąc zarówno uczestnikiem jak i wykładowcą.

Mgr fizjoterapii Bartosz Mitkowski

Znalezione obrazy dla zapytania Bartosz MitkowskiMagister fizjoterapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Członek Zarządu Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska – Oddział Łódzki. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa, miednicy oraz wadami postawy ciała. Kieruje się starożytną maksymą Hipokratesa „Dobro chorego nadrzędnym prawem”. Za szczególny cel obrał sobie poszukiwanie nowych, skuteczniejszych sposobów leczenia schorzeń kompleksu lędźwiowo-miednicznego.

Mgr dietetyki Agnieszka Sut

Magister dietetyki. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Prowadzi badania naukowe na temat wpływu związków fenolowych pochodzenia roślinnego na parametry płytkopochodne w grupie kobiet z rakiem piersi.

Lek. Dominika Kulejewska

Lekarz medycyny w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej w Klinice Chemioterapii Nowotworów Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. W roku 2016 rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W swojej pracy zajmuje się leczeniem pacjentów z nowotworami litymi.

Ramowy plan konferencji*:

1. 9:00 – 10:00                               Wejście na salę, rejestracja uczestników.
2. 10:00 – 10:15                             Powitanie uczestników, przedstawienie prelegentów.
3. 10:15 – 12:00                             Wykłady prelegentów.
4. 12:00 – 12:15                             Przerwa.
5. 12:15 – 13:30                             Debata z pytaniami od uczestników.
6. 13:30                                          Zakończenie konferencji
* plan konferencji może ulec małym modyfikacją w miarę potrzeb

Zapisy i wszelkie szczegóły dot. wydarzenia można znaleźć na:

www.wzm.evenea.pl

 Jak to się stało, że postanowiliśmy zorganizować takie wydarzenie?

Jest to dla nas projekt, który zaczął się w styczniu 2016 r. Koncepcyjne prace i długie rozmowy prowadziły nas do identyfikacji najważniejszych problemów i potrzeb opieki zdrowotnej w Polsce. W maju 2016 r. w celu zwiększenia świadomości i poprawy sytuacji przygotowaliśmy projekt, który zdobył dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Centrum OPUS i tak powstała nasza konferencja. Współpraca Zawodów Medycznych wg. nas jest kluczowym elementem niezbędnym do racjonalnej i efektywnej terapii. Wydarzenie na pewno będzie kontynuowane i rozwijane, bo już widzimy, że potrzeba rozmowy i współpracy jest bardzo duża. Spotkaliśmy się z zarzutem, że za mało osób zostało zaproszonych. Trzeba jednak pamiętać, że organizujemy to po raz pierwszy. Edycja pierwsza na pewno obfitować będzie w przemyślenia i elementy, które ulepszą nasze przedsięwzięcie. W świadomości mamy już zaplanowane kilka kolejnych odsłon WZM. W następnej edycji już wiemy, że swoją obecnością zaszczycą nas pielęgniarki, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy, zawody tak kluczowe w identyfikacji i terapii wielu chorób genetycznych. Nie zdradzamy jeszcze szczegółów, ale na pewno będzie ciekawie. Możemy też obiecać, że tak długo jak to możliwe, chcemy podnosić świadomość specjalistów i pacjentów. Od samego początku powstania naszej strony, był to nasz priorytet i cel nadrzędny i do tego dążymy każdego dnia. Ta konferencja daje nam do tego duże możliwości i szanse rozwoju. Chcemy, żeby stała się platformą wymiany informacji i poglądów. Wierzymy, że warunki, które stworzyliśmy, będą sprzyjały merytorycznym obradom. Wydarzenie jest również bezpłatne, ale też nie byle jakie, jak to bywa przy wydarzeniach darmowych. Na każdego gościa czeka pakiet startowy, pełny naszych gadżetów i merytorycznej prasy. W przerwie będzie czekał nas Was skromny poczęstunek, który mamy nadzieję, będzie umilał czas przy dyskusjach w kuluarach. A na koniec każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu kilku książek, które dostarczą wiedzy w jesienne i zimowe wieczory.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wiele miejsc już nie zostało, a zapisy niedługo się kończą. Zainteresowanie, też nas zaskoczyło. Na tą chwilę mamy zapisanych prawie 100 osób i liczba ta rośnie z dnia na dzień. Nie możemy zagwarantować, każdemu miejsca, ale wierzymy, że swoje zarezerwujecie bez większych kłopotów. Zapis = gwarancja uczestnictwa.

Serdecznie pozdrawiamy,
Grupa deMedici.pl

Projekt został dofinansowany ze środków:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>