Jedz jabłka i pij cydr farmaceuto

kariera farmacjaPostaw się! Jedz jabłka i pij cydr! Od wczoraj internet zalewa fala patriotycznego sadownictwa. Każdy prawdziwy Polak kupuje kilogram Antonówek i popija je destylatem z fermentowanych jabłek. Dlaczego? Niewtajemniczonym wyjaśniamy. Piszemy też jak to się ma do farmacji i przeprowadzamy ankietę.

Duża polityka

W najbliższych dniach Federacja Rosyjska wprowadzi embargo handlowe na warzywa i owoce pochodzące z Polski.  Nasi wschodni sąsiedzi nie uraczą się naszymi: jabłkami, gruszkami, wiśniami, czereśniami, nektarynkami, śliwkami oraz wszystkimi odmianami kapusty! Stanowi to odpowiedź na sankcje nakładane na Rosję przez Unię Europejską. Dla Polski może to oznaczać milionowe, finansowe straty.

Wczoraj w odpowiedzi na tę nieprzychylną informację redakcja „Pulsu Biznesu” rozpoczęła akcję – „Postaw się Putinowi, Jedz jabłka i pij cydr” zachęcającą Polaków do nadrabiania strat w eksporcie, poprzez zwiększenie krajowego popytu. Pomysł wydaje się odrealniony, jednak w chwili obecnej (zaledwie dzień od zainicjowania akcji) Internet zalewany jest zdjęciami Polaków jedzących jabłka i pijących krajowy trunek z nich produkowany. Jeszcze nic nie jest przesądzone, ale wydaje się, że jeden luźno rzucony pomysł, wpłynie na ograniczenie strat dla polskiej gospodarki.

Mała polityka

Zapytasz, co to ma wspólnego z farmacją? Odpowiadamy. Nasz rodzimy, farmaceutyczny ogródek pełen jest problemów: duże kolejki, niskie pensje, mało miejsc pracy, nepotyzm, biurokracja. Mnożyć można w nieskończoność, bo zawsze znajdziemy coś wartego naprawienia. Przykład z jabłkami pokazuje nam, że mamy wpływ nawet na największą, najbardziej nieosiągalną rzecz. Niczym komar na człowieka, pojedyncza osoba może wpłynąć na wartość polskiego eksportu. Oczywiście inicjatyw i petycji w środowisku farmaceutycznym było już bardzo dużo (przykładem mogą być niedawno opisywane przez nas „Leki tylko z apteki„),  jednak wielokrotnie pomysły i próby zmian okazywały się bezskuteczne. Nie należy się jednak zniechęcać! Nigdy nie wiemy, czy to akurat nie ten pomysł okaże się przełomowy. Drugą nawet istotniejszą sprawą jest, by zmiany zacząć od siebie, bo nawet wielkie jabłko zaczyna się od pojedynczego kęsa.

Powiedz nam, kim jesteś?

Z pewnością zauważyłaś, że piszemy wprost do Ciebie. Chcemy, by nasz kontakt był maksymalnie bliski. Statystyki witryny pokazują, że dominującą grupę wśród czytelników stanowią kobiety w wieku 25-29 lat. Z tego też względu zdecydowaliśmy się w ostatnich dwóch postach (Czy jesteś kandydatem idealnym? oraz 10 stron, które musisz znać jako farmaceuta) na pisanie w rodzaju żeńskim. Ale to Ty jesteś czytelnikiem, i to Ty powinnaś zdecydować jak będziemy się do Ciebie zwracać. Może zwyczajnie wolisz tradycyjny, rodzaj męski. Specjalnie z tego powodu przygotowaliśmy ankietę, w której wraz z innymi czytelnikami zdecydujesz w jakim rodzaju będziemy pisać.

ANKIETA:

Ankieta będzie aktywna przez kilka najbliższych dni, do czasu pojawienia się następnego wpisu. Nie zdradzimy kiedy to nastąpi, więc zachęcamy do błyskawicznego udzielania odpowiedzi.

Pamiętaj proszę, że tworzymy tę stronę dla Ciebie i Twoje odczucia są dla nas najważniejsze. Cały czas czekamy też na Twoje sugestie i komentarze. Wszystkie propozycje, które jak dotąd otrzymaliśmy wdrożyliśmy w mgnieniu oka. Napisz nam co Ci się podoba, a co powinniśmy zmienić. Na pewno odpiszemy. Tym czasem idziemy do lodówki po zimny cydr.

Grupa deMedici.pl

 

5 myśli nt. „Jedz jabłka i pij cydr farmaceuto

 1. pk

  Pisanie w formie żeńskiej jest swego rodzaju dyskryminacją. Farmaceutami są również mężczyźni, zatem skoro blog jest prowadzony dla całego środowiska farmaceutycznego, wypada używać akceptowanej przez wszystkich męskiej formy.

  Odpowiedz
  1. deMedici.pl Autor wpisu

   Dziękujemy serdecznie za Twoją opinię. Wierzymy, że każdy ma prawo do własnego zdania i do bycia wysłuchanym. Dlatego w naszej opinii to czytelnicy powinni zdecydować o tym jak mamy się do Was zwracać. Nie mamy lepszego pomysłu niż ankieta, na przekazanie w wasze ręce tego wyboru. Wyniki „referendum” jak na razie są mocno wyrównane. Czekamy z niecierpliwością jaką decyzje podejmiecie.

   Odpowiedz
 2. Pingback: Jak wystartować z karierą? | deMedici

 3. Pingback: Raport z rynku aptecznego - czerwiec | deMedici

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>