Farmaceuci chcą świadczyć opiekę farmaceutyczną!

Opieka od zarazCoraz częściej w środowisku farmaceutów słychać rozmowy na temat świadczenia opieki farmaceutycznej. Pomimo tego, że dziś polskie prawo nie definiuje żadnych usług opieki farmaceutycznej, farmaceuci stale szkolą się i wychodzą z inicjatywą, by w sposób bardziej kompleksowy sprawować opiekę nad pacjentem. Konferencja Opieka Farmaceutyczna od Zaraz to jedyne wydarzenie w Polsce całkowicie poświęcone praktycznym aspektom pracy za pierwszym stołem. Jej twórcy postawili sobie za cel przygotowanie programu pełnego przykładów przeglądów lekowych oraz case studies i zapewniają, że wiedze tą można wykorzystać już następnego dnia w aptece.

2 miasta i potrzeby farmaceutów w centrum

Konferencja Opieka Farmaceutyczna od Zaraz to III edycja wydarzenia, które do tej pory ściągnęło ponad 1000 najbardziej aktywnych i ambitnych farmaceutów. Tegoroczne konferencje odbędą się w 2 miastach: 17 listopada w Krakowie, 2 grudnia w Warszawie. Temat przewodni spotkania to „Matka i dziecko pod opieką farmaceuty”. Wybór został podjęty bazując na wynikach ankiet wypełnianych przez uczestników poprzednich edycji. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.opiekaodzaraz.pl

Nowy format na rynku konferencji dla farmaceutów

Organizatorzy i tym razem szykują niespodzianki, które mają pomóc zdobywać praktyczną wiedzę. Wszyscy uczestnicy konferencji przed jej rozpoczęciem otrzymają opisy przypadków pacjentów z niezbędną literaturą. W czasie wydarzenia cała wiedza przekazywana będzie w formie konkretnych przypadków pacjentów.  Dodatkowo, farmaceuci w przerwach będą mogli odwiedzić Strefę Opieki Farmaceutycznej.

Matka i dziecko pod opieką farmaceuty

W czasie III edycji konferencji skupimy się na bezpieczeństwie stosowania leków i suplementów u kobiet w ciąży, karmiących i małych dzieci. Pokażemy, jak zwiększyć rolę personelu aptek w zakresie poradnictwa przy I stole oraz konsultacji w ramach opieki farmaceutycznej, a także jak edukować świeżo upieczonych rodziców.

Uczestnicy poznają sposoby korzystania z najbardziej aktualnych i wiarygodnych źródeł wiedzy o laktacji i bezpieczeństwie stosowania różnych preparatów u kobiet w ciąży oraz zasady stosowania leków u pacjentów pediatrycznych.

Konferencja uzbroi uczestników w wiedzę i narzędzia, które pozwolą na bardziej kompetentną i sprawną opiekę nad matką i dzieckiem.

Case studies i spojrzenie z perspektywy farmaceuty, lekarza i prawnika

Wspomniane aspekty zostaną szczegółowo omówione przez naszych prelegentów, do których należą mgr farm. Konrad Tuszyński, Dyrektor ds. naukowych opieka.farm, który nadzoruje program merytoryczny i omówi praktyczne przykłady case studies , mgr Monika Bartwicka, prawnik, która odniesie się do odpowiedzialności farmaceutów przy wydawaniu leków, lek. Katarzyna Jaroszewska specjalista położnictwa i ginekologii, pokaże, że jest możliwa współpraca na linii lekarz-farmaceuta oraz dr n. med. Anna Krysiukiewicz-Fenger specjalista pediatrii i endokrynologii, omówi sytuacje gdzie farmaceuta może samodzielnie podjąć interwencję u pacjenta pediatrycznego bez odsyłania go do lekarza.

Co nowego? Strefa Opieki Farmaceutycznej!

Nowością jest specjalna Strefa Opieki Farmaceutycznej. Farmaceuci będą mogli odwiedzić stanowiska tematyczne gdzie będzie można poznać nowe narzędzia OF wdrażane obecnie w Polsce, a także zapoznać się z dostępnymi na rynku inhalatorami, penami, glukometrami, ciśnieniomierzami i innym sprzętem medycznym! Nie zabraknie też produktów dedykowanych matce i dziecku, testów diagnostycznych, a także stanowiska „Kariera w Farmacji”. Wstęp do Strefy Opieki Farmaceutycznej jest otwarty (nawet dla osób, które nie biorą udziału w konferencji) po wcześniejszej bezpłatnej rejestracji.

Rejestracja

Organizatorem wydarzenia jest grupa opieka.farm sp. z o. o. , prowadząca największy w Polsce portal i forum o opiece farmaceutycznej (www.opieka.farm ) oraz platformę Pierwszy Stół, gdzie jest dostępny pierwszy w Polsce kompleksowy kurs opieki farmaceutycznej w praktyce. Bilety na wydarzenie dostępne od adresem: www.opiekaodzaraz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>