Co mają wspólnego: FARMACJA, FILM i Twoje CV?

filmy farmacjaW dzisiejszych czasach rozrywka masowa zawładnęła codziennością. Często zdarza się, że poświęcamy mnóstwo uwagi kinematografii i światowemu filmowi, nie zdając sobie z tego sprawy. Równie często, w CV typowego farmaceuty spotkać można hasło „FILM” w sekcji „zainteresowania”. W dzisiejszym poście nieco z przymrużeniem oka chcemy pokazać Ci 5 filmów związanych z szeroko pojętą „branżą farmaceutyczną”, prezentując jednocześnie, jak lekką dozą kreatywności można ubarwić zapis zainteresowań w CV.

Kwestie prawidłowej konstrukcji sekcji – „Zainteresowania” szeroko opisaliśmy we wpisie Jak napisać dobre CV. Wpisanie suchej frazy „film” niestety nie ma szans zainteresować Twojego przyszłego pracodawcy. Uważamy, że Kinematografia jak najbardziej pasuje do CV farmaceutycznego, lecz należy uczynić ją bardziej wyróżniającym się elementem.  Poniżej przedstawiamy 5 wariacji na temat farmacji, filmu i Twojego CV. Prezentowane filmy osobiście wybieraliśmy dla Ciebie i ponownie w tym tygodniu oglądaliśmy, aby odświeżyć sobie pamięć. Wybór był trudny, ale był to czas bardzo satysfakcjonujący. Staraliśmy się napisać krótkie notatki o każdym filmie i tematyce tak, aby nie zdradzać szczegółów fabuły i jednocześnie wszystkie te pozycje serdecznie rekomendujemy.

1. Eksperymentalna farmakoterapia w światowej kinematografii – „Jestem Bogiem ” (2011) – Limitless

Główny bohater, Eddie Morra, walczy z codziennością. Jest typowym pisarzem, biedakiem, bez perspektyw na dodatek z depresją. Eksperymentalny narkotyk, NZT, powoduje, iż staje się geniuszem i człowiekiem sukcesu. Przynosi on mu również wiele ciekawych przygód, wzlotów i upadków. Czy uda mu się wydać nową książkę, i jak lek wpłynie na jego psychikę?

2. Surowce roślinne stosowane w medycynie ludowej w kinowych produkcjach – „Labirynt fauna” (2006) El Laberinto del fauno

Druga wojna światowa. Ofelia – młoda dziewczynka, przeprowadza się z matką do domu okrutnego ojczyma. Nadchodzą dni pełne cierpienia, gdy to niespodziewanie dziecko odnajduje w ogrodzie wejście do tajemniczego labiryntu, w którym spotyka fauna – baśniowego stwora. Przewodnik odkrywa w dziewczynce niezwykły potencjał, który Ofelia musi udowodnić.

3. Przemysł kosmetyczny na kinowym ekranie - „Pachnidło: Historia mordercy” (2006) Perfume: The Story of a Murderer

Film powstał na podstawie książki i bestsellerowej powieści. Obdarzony genialnym węchem Jean-Baptiste Grenouille jest wyrzutkiem, który pnie się do góry po drabinie społecznej. Jego największym pragnieniem jest stworzenie zapachu idealnego, najpiękniejszego na świecie.

4. Początki systemów zdrowotnych/ Tematyka wprowadzania nowych leków na rynki krajowe w filmach – „Witaj w klubie” (2013) – Dallas Buyers Club

Jest rok 1985, Stany Zjednoczone, Dallas. Elektryk oraz kanciarz, Ron Woodroof, dowiaduje się o swojej chorobie, która w ówczesnych czasach nie przysporzy mu przyjaciół. Postanawia jednak wziąć los w swoje ręce i wypracować nowy system pomocy innym zarażonym. Film bardzo dobrze pokazuje w jaki sposób funkcjonowało FDA w latach 80. XX wieku i jaki był stan wiedzy oraz przekonania w stosunku do systemów zdrowotnych i lecznictwa.

5. Działania niepożądane leków oczami kamery – „Panaceum” (2013) – Side effects

Emily osiągnęła w życiu szczyt możliwości. Jest młoda, piękna, inteligentna, ma kochającego i zamożnego męża. Los jednak rzuca ją w objęcia depresji i kobieta ratuje się terapią u psychiatry. Ten przepisuje jej eksperymentalne antydepresanty, które odmienią jej życie na zawsze. Film odkrywa przed nami wpływ leków przeciwdepresyjnych na ludzki organizm i sposób ich działania.

Mamy nadzieję, że nasze krótkie opisy i pomysły zachęciły Cię do obejrzenia sugerowanych przez nas pozycji. Dodatkowo wierzymy, że nie tylko pokazaliśmy Ci jak w prosty sposób urozmaicić swoje CV, ale i udało nam się szczerze zachęcić Cię prezentowaną tematyką i wywołać uśmiech na Twojej twarzy.  Jeśli masz inne propozycje filmów z „pogranicza” świata farmacji, to podziel się nimi z nami koniecznie.

 

Grupa deMedici.pl

photo credit: The City Project via photopin cc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>